Szkoła

SzkołaNauka stanowi bardzo ważny element rehabilitacji socjopsychiatrycznej w Hostelu. Zapobiega izolacji i wykluczeniu społecznemu, które niejednokrotnie spotyka młode osoby doświadczające kryzysu psychicznego.

Mobilizuje do pokonywania trudności, zapewnia trening poznawczy, aktywizuje i uspołecznia.

Jednym z celów pobytu w Hostelu jest kontynuacja edukacji i w perspektywie powrót do dawnego środowiska. Nasi mieszkańcy mają możliwość kontynuacji edukacji w szkole przyszpitalnej w Zagórzu, w której nauka przestaje być stresem.

a47710584aa6fb3ef73cb0d2130f00c1f31d2d2e!13380445Szkoła przyszpitalna oznacza szkołę, w której uczniami są pacjenci leczący się w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii, ale zajęcia lekcyjne odbywają się w  nowoczesnym budynku w Zagórzu k/Warszawy a realizowany program umożliwia kontynuację nauki w każdej szkole i uczelni.

Klasy szkolne liczą 6-12 uczniów a nauczyciele są przygotowani do pracy z uczniami o różnych trudnościach emocjonalnych.
Dojazd z Otwocka do szkoły do Zagórza zorganizowany jest naszym transportem i młodzież odbywa podróż pod opieką terapeuty. W szkole młodzież ma zapewnione wsparcie medyczne i terapeutyczne, w zależności od potrzeb.

W szkole w Zagórzu mieszkańcy hostelu kontynuują naukę na poziomie szkoły podstawowej oraz liceum. Osoby poniżej 18 r.ż muszą posiadać szkołę macierzystą, w swoim miejscu zamieszkania – aby po zakończeniu pobytu mogły tam kontynuować edukację.
W szkole istnieje również Liceum dla Dorosłych i osoby, które mają ukończone 18 r.ż mogą być zapisane do szkoły bez posiadania szkoły macierzystej.

Więcej informacji na temat szkoły w Zagórzu:

szkola_logo

One Comment

  1. Hostel jak i „zameczek” to wspaniałe miejsca.
    Byłam w zameczku, i mimo tego że był to krótki pobyt – pomógł mi.
    Teraz z końcem listopada a początkiem grudnia, idę do hostelu. Nie mogę się doczekać.
    Bardzo wdzięczna jestem pani kierownik hostelu – pani Agnieszce Czechowskiej- bo mimo tego, że nie jestem jeszcze pacjentką hostelu, zrobiła dla mnie coś wspaniałego.
    Wszystkim polecam hostel !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>